BELYSNING / Ljusstakar & kandelabrar / Fat 10548056
*
nr 1054 8056
Fat
+ ljusstakar, 3 delar, Röd Rubin, Gefle, längd: 25 Dia: 10
Utgick
Sista tid för bud online:
måndag 5 september 2016
kl 19:22:18
- Specialauktion
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fat gefle ljusstakar ljusstake röd rubin svensk keramik svenska keramiker
-
7043 Askfat
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Domino, Gustav..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:47
-
6066 Fat
+ skålar, 6 delar, Imaridekor, Kina & Japan, Dia 1..//
Aktuellt bud: 450 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:13
-
6539 Fat
Royal Copenhagen, 1700-tal. 39x31
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:24
*
Fat
nr 1054 8056
Fat
+ ljusstakar, 3 delar, Röd Rubin, Gefle, längd: 25 Dia: 10
Utgick |
|
| Sista tid för bud online: |
måndag 5 september 2016 |
- Specialauktion
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fat gefle ljusstakar ljusstake röd rubin svensk keramik svenska keramiker
-
7043 Askfat
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Domino, Gustav..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:47 -
6066 Fat
+ skålar, 6 delar, Imaridekor, Kina & Japan, Dia 1..//
Aktuellt bud: 450 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:13 -
6539 Fat
Royal Copenhagen, 1700-tal. 39x31
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:24



